Ortaokullar Arası Stop Motion Yarışması

T.C.

PAMUKKALE KAYMAKAMLIĞI

TEKNOLOJİNİN BİLİNÇLİ VE GÜVENLİ KULLANIMIPROJESİ

PAMUKKALE GENELİ ORTAOKULLAR ARASI STOP MOTİON YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

 

 1. Yarışmanın Uygulayıcısı: Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisi Koordinesinde Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
 1. Yarışmanın Süre ve Teslimi :

Yarışma Süresi                                         : 15 Şubat 2019 –26 Nisan 2019

Son Teslim Tarihi                                   : 26 Nisan 2019

 1. Yarışmaya Katılacak Öğrenciler:

Pamukkale İlçesine bağlı resmi ve özel Ortaokul Müdürlüklerinde öğrenim gören tüm öğrenciler,

 1. Stop Motion Yarışması Faaliyet Takvimi:
SIRA NO FAALİYET TAKVİMİ BAŞLANGIÇ BİTİŞ
1. Yarışma Duyurusunun yapılması 15 Şubat 2019 26 Nisan 2019
2. Eserlerin Pamukkale Kaymakamlığınca toplanması 15 Şubat 2019 26 Nisan 2019
3. Eserlerin Pamukkale Kaymakamlığınca oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilmesi ve sonuçların belirlenmesi 29 Nisan 2019 30 Nisan 2019
4. Yarışma Sonucunun Duyurulması 30 Nisan 2019
5. Ödül Töreni 02 Mayıs 2019

 

 1. Uygulamaya İlişkin Açıklamalar
 2. Stop-motion; ardı ardına dizilmiş fotoğraf karelerinin oluşturduğu bir video bütünlemesidir. Fotoğraf başına “0,50” saniye verilmektedir. Belli bir kurguya göre çekilmiş fotoğrafların bir video programı ile belirli saniyeler verilerek bütünlük oluşturmasıdır.
 3. Yarışmaya katılacak olan tüm eserler, DVD, MOV, MPEG, AVI, SWF, VHS veya mini DV formatlarından birinde fiziksel ortamda(CD, DVD, Taşınabilir Bellek..vb) üzerinde eser sahibinin ismi yazılarak Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisine Okul Müdürlüğünce KATILIM BELGESİ ile teslim edilecektir.
 4. Eserler, Pamukkale Kaymakamlığında bir araya getirilecek olup, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda görev yapan Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce görevlendirilen öğretmenler arasından seçilecek komisyon tarafından değerlendirilecektir.
 5. İlçe genelinden gönderilen eserler, 02 Mayıs 2019 tarihinde sergilenecektir.
 6. Pamukkale Kaymakamlığına yarışma için gönderilen eserlerin telif hakkı Pamukkale Kaymakamlığı’na aittir. Yarışmaya katılan öğrencilerin telif hakkının Pamukkale Kaymakamlığında olduğunu kabul etmiş sayılır.
 7. Stop Motion yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri 02 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenecek törenle verilecektir. Ödül kazanan öğrencilerle iletişime geçilerek; ödül töreninde kazanmış olduğu ödül bizzat öğrencinin kendisine teslim edilecektir. Ödül törenine katılamayacak olan öğrenciler için proje yürütme ekibi tarafından Okul Müdürlüğüne ödülün teslimi yapılacaktır.
 8. ÖDÜLLER:
ORTAOKULLARI ARASI STOP MOTİON YARIŞMASI ÖDÜLLERİ
BİRİNCİ 1.000 TL
İKİNCİ     750 TL
ÜÇÜNCÜ     500 TL

 

 

 1. YARIŞMAYA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

7.1 Konusu: Stop Motion tekniği ile her türlü (EDEP, belirli gün ve haftalar, milli ve manevi değerlerimiz, İl ve ilçemizin tanıtımı, teknoloji bağımlılığı vb) MEB müfredatında yer alan herhangi bir dersin konusunu işleyerek, okullarda kullanılabilecek ders materyali oluşturma

      7.2 Yarışma şartları:

 1. Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisi koordinatörlüğünde yürütülmekte olan “Teknolojinin Bilinçli ve Güvenli Kullanımı Projesi” faaliyetleri kapsamında stop motion kısa film yarışması yapılacaktır.
 2. Yarışmaya Pamukkale İlçesinde öğrenim gören ortaokul öğrencileri katılabilir.
 3. Animasyon ve/veya görsel efekt tekniklerini yoğun olarak kullanan her türlü çalışma bu yarışmaya katılabilir.
 4. Yarışmaya katılacak çalışmanın belli bir öykü anlatıp anlatmaması, karakterler ve diyaloglar içerip içermemesi ve kullanılan estetik dile ve üsluba dair her türlü tercih serbesttir.
 5. Yarışmaya katılacak çalışmanın uzunluğu en fazla 5 dakika olmalıdır. En kısa süre konusunda herhangi bir sınır yoktur.
 6. Çalışma DVD, MOV, MPEG, AVI, SWF, VHS veya mini DV formatlarından birinde fiziksel ortamda(CD, DVD, Taşınabilir Bellek..vb) Pamukkale Kaymakamlığı Proje Ofisine Okul Müdürlüğünce teslim edilecektir.
 7. Eser büyük ekranlarda gösterilebileceği için yüksek kalitede sunulması şarttır (En az 640×480 piksel, en çok 1920×1080 çözünürlükte).
 8. Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yarışmaya katılacak bütün çalışmaların gösterim ve Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kendi basılı ve görsel duyurularında veya materyallerinde kullanma hakkına sahip olacaktır. Kesinlikle ticari amaç için kullanılmayacaktır.
 9. Şiddet, korku, cinsellik, olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar gibi içeriğe sahip olan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 10. Çalışmanın kurallara uygunluğu gözden geçirilecek ve bir ön eleme yapılacaktır. Çalışmalar jüri tarafından değerlendirilecek ancak ödül törenine kadar sonuçlar açıklanmayacaktır.
 11. Teknolojinin bilinçli ve güvenli kullanımına örnek teşkil edebilecek; teknik, estetik ve düşünsel öğelerin oluşturduğu bütünün toplam sanatsal kalitesi ölçüt alınarak yaratıcılığı değerlendirilecektir.
 12. Son başvuru tarihi 26 Nisan 2019’dur.
 13. Teslim tarihinden sonra Kaymakamlığımıza ulaşan eserler değerlendirmeye alınmayacak ve doğabilecek gecikmeden dolayı Pamukkale Kaymakamlığı sorumlu tutulmayacaktır.
 14. Eserler incelenirken;
 • Hareketlendirme
 • Yaratıcılık (konuyu özgün olarak işleyebilmesi),
 • Orijinal ders materyali oluşturma
 • Işık – Gölge
 • Çekim Kalitesi

konularında değerlendirme yapılacaktır.

 • YARIŞMA SONUÇLARININ DUYURUSUNUN YAPILMASI:
 1. Yarışma sonunda dereceye giren eserler ve eser sahipleri; pamukkalekaymakamligi.gov.trve http://www.teknolojiyiyonetiyorum.comweb sitesi adresi aracılığı ile duyurulacaktır.

ŞARTNAMEYİ İNDİR